Női és férfi termékenység, Endokrinológia, Nőgyógyászat

Címünk:
1051 Budapest, Arany János u. 33.
E-mail cím:
budapest@aranyklinika.hu
Címünk:
1051 Budapest, Arany János u. 33.
E-mail cím:
budapest@aranyklinika.hu

Aranyklinika Budapest I Női és férfi termékenység, Endokrinológia, Nőgyógyászat

Segítség a természetnek: Meddőségi kezelések egyszerűen és érthetően

Szerző: Dr. Vesztergom Dóra

segítség a természetnek blog meddőség

Dr. Vesztergom Dóra Ph.D. tanácsa:

„A lombikkezelés nem egyetlen lépés, hanem egy folyamat, amely kitartást és türelmet igényel. Fontos, hogy a párok ne adják fel idő előtt, keressék meg a számukra legmegfelelőbb szakembert, aki nemcsak orvosi, hanem lelki támogatást is tud nyújtani a gyermekáldás rögös útján..”

Hogyan kezdődik egy termékenységi kezelés?

Az első és legfontosabb lépés a részletes kivizsgálás, amely a pár mindkét tagjára kiterjed. Ekkor derül fény a petefészkek hormonális működésére, a méh és a petevezetők állapotára, valamint a spermiumtermelés minőségére. Ezek az eredmények adják a diagnózis alapját, mely elengedhetetlen a kezelés megtervezéséhez.

Mikor kerülhet sor lombikkezelésre?

A lombikkezelés csak alapos kivizsgálás után kezdhető el, amikor megbizonyosodunk arról, hogy ez a legmegfelelőbb eljárás a pár számára. A siker esélyét növeli, ha egyszerre több petesejt áll rendelkezésre, ezért a kezelés során a petefészkeket hormonokkal stimuláljuk. Ez egy személyre szabott, általában injekciós kezelés, melyet folyamatosan monitorizálunk. A kezelés során megtanítjuk az injekciók használatát, annak beadását.

Mi történik a petesejtekkel?

A stimulációt követően történik a petesejtek leszívása, amely egy rövid beavatkozás. Egy ultrahang segítségével vezetjük a hüvelybe a punkciós tűt, így kerül sor a petesejtek kinyerésére. Ezután a petesejteket az embriológiai laboratóriumban termékenyítik mef a hímivarsejtekkel.

Melyik a legjobb kezelés nekem?

A lombikintézetekben az orvos, az embriológus együtt határozza meg a kezelési tervet, és választja ki a legmegfelelőbb eljárást a megtermékenyítés módjához (IVF vs. ICSI), és minden esetben az andrológus szakvéleményét is figyelembe veszik. Minden egyes lépést személyre szabottan tervezünk meg a legjobb eredmény érdekében.

Mi történik az embriókkal?

A megtermékenyített petesejteket laboratóriumi körülmények között tenyésztik. Az embriókat fejlődésük szerint osztályozzák, és elsőként a legígéretesebbeket, legéletképesebbeket ültetjük vissza. Ez az úgynevezett embriótranszfer, amelyet a petesejt leszívását követő harmadik vagy ötödik napon végzünk, egy speciális műanyag katéter segítségével.

Mikor mondhatjuk, hogy sikeres volt a lombikkezelés?

A lombikkezelést akkor tekintjük sikeresnek, ha egy egészséges baba születik, lehetőleg a 37. hét után. Rendkívül fontos tudni, hogy a legtöbb esetben több ciklusra, több kezelésre is szükség lehet, mire a gyermekáldás valóra válik. Ezt az időt csükkentheti a PGT-A, azaz a preimplantációs genetika alkalmazása.

Bejegyzés megosztása:

Facebook

információ - bejelentkezés

H-P: 8:00 – 15:00

Bejelentkezéssel és a kivizsgálásokkal kapcsolaban hívjon bizalommal

Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy budapesti rendelőnkben 2025.01.01-től áremelés várható!